W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Z chwilą, gdy dziewczyna potwierdzi u lekarza ginekologa swoją ciąże, ma możliwość wejść pod jego opiekę. Nadzorowanie przebiegu całej ciąży daje bezpieczeństwo matce a także dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


Jak lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Im szybciej znajdziesz się pod opieką lekarza ginekologa tym lepiej. Dlatego, jeżeli przypuszczasz, że jesteś w ciąży absolutnie nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – poprzez badanie USG – lekarz ginekolog wypisuje pacjentce skierowanie na wszystkie potrzebne dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które pozwala wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* badanie krwi a także badanie moczu,
* stężenie glukozy we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* cytologia,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV a także HCV,
* oznaczenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży ważne są regularne wizyty u lekarza a także badania, które pozwalają sprawdzić, czy aby na pewno zarodek rozwija się prawidłowo. Pośród tych badań, które matka musi wykonać są:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia a także badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po 20 tygodniu ciąży trzeba zrobić testy czy nie występuje cukrzyca ciążowa, która nieleczona może prowadzić do uszkodzenia płodu. W sytuacji kiedy zostanie ona stwierdzona przyszła mama musi pozostawać pod stałą opieką lekarza a także diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży matka musi dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed planowanym terminem porodu robi się także jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży przyszła mama może otrzymać skierowanie od lekarza do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments