Wędkarski Resko

      Brak komentarzy do Wędkarski Resko

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy i okres roku nie jest przeszkodą do wykonania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością oczekuje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wstąpić na lód i podejmowanie swojego zainteresowania.

Wędkarski Sianów

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz większe. Że chcemy dołączyć do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim stylem i parametrami od tych, wykorzystywanych w terminie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że teraz sama wędka pragnie być dobrze krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednakże w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede każdym gorsze od tradycyjnych. Dotyczy zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej wysyłania na drogę, jak dzieje się ostatnie latem. Musi stanowić jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb przebywających w zbiorniku. Drogim jest zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest kierowanie zimą żyłek kolorowych – zaczynane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Sianów

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające życie i holowanie ryby. Zimowe błystki przyznają się przede każdym wielkimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w czasie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki daje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, stosowane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą zaczynane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o dobrym, nęcącym smaku i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wyraźnie szersza niż w terminie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze że stać się naszym przyszłym hobby na chłodne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Sianów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments