8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za niezliczonej części alkoholu oraz dieta uboga w skutki oraz warzywa nie wróżą nic ciekawego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje a mało praktycznych, i dodatkowo efektywnych kroków pozwalających zapobiec tego zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, które warto jeść, by uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w zamysłu ograniczenia za wielkiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki dużej zawartości potasu. Uznaje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zamkniętemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze szybciej się obniży. Banany można spożywać jak osobną przekąskę lub dać je do jogurtu bądź do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołom miąższem zawierają potas, również jak pomidory i banany. Mają też witaminę C, jaka działa jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Efekt w perspektyw obniżenia ciśnienia można zobaczyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to mocno trwały owoc, który ważna spożywać na twardo czy pić w świadomości soku. Pewne spośród poszukiwań wykazało, że picie filiżanki wyciągu z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie pewno wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu może istnieć element zdrowego śniadania. Myśl jednak, żeby stwierdzić zawartość cukru, gdy kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może zniszczyć pozytywny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie jest wysokie wyjście dla kobiet zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i drugi element o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u pań z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej wysokości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla głów na diecie obniżającej ciśnienie dobrą możliwością dla współczesnej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych rezultatów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zakończone w Finlandii wskazuje, że znaczna zawartość likopenu, czyli karotenoidu ustalonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u pań z jasnym szczeblem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma sporą miarę wody dzięki czemu pozytywnie przychodzi na jednostki z podwyższonym ciśnieniem farby lub z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może też zapobiegać wzrostowi ciśnienia u pań z wyraźnym ciśnieniem krwi.

Ponadto skutek ten powoduje L-cytrulinę, która ułatwia regulację ciśnienia tętniczego a je spuszcza. Obok tego aminokwasy włączone w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z bananów oraz warzyw. Czyli jest trochę bowiem istotniejszego w działaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments