Jak zmienić termin szczepienia na Covid?

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie można odnieść wrażenie, że stale przybiera na sile. Okazuje się, że z dnia na dzień na świecie odnotowywane jest ponad dwa miliony nowych przypadków. Jeszcze bardziej zatrważająco przedstawia się statystyka dotycząca zgonów. Co dzień życie z powodu koronawirusa tracą tysiące osób. Niemniej jednak dzięki szybkiej reakcji firm farmaceutycznych, w dość krótkim czasie od rozpoczęcia pandemii, do obiegu zostały wprowadzone szczepionki.

Niestety, obecnie nie ma jednego, skutecznego sposobu, który byłby wstanie całkowicie uchronić nas przed zakażeniem, to szczepionka o wiele bardziej zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu Covid i konieczności hospitalizacji. W efekcie znacznie zostało obniżone tez ryzyko możliwego zgonu w trakcie zakażenia koronawirusem. Z tego też powodu do punktów szczepień ustawiają się ogromne kolejki, a to poskutkowało tym, że nie każdy może znaleźć odpowiedni termin dla siebie i punkt, w którym w danym dniu pozostały jeszcze wolne miejsca. Warto jednak pamiętać, że istnieje możliwość zmiany terminu szczepienia. Tak więc jak sprawdzić, gdzie są wolne miejsca na przyjęcie przeciwciał, a także jak zmienić termin szczepienia?

Jak znaleźć punkt, w którym wciąż są wolne miejsca na szczepienie przeciw Covid-19?

Nie da się ukryć, że stacjonarne, a także mobilne punkty szczepień przezywają obecnie prawdziwe oblężenie. Ludzie widząc szanse na chociażby minimalne zapewnienie sobie bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyku ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem, tłumnie ruszyli po przyjęcie szczepionki. Poskutkowało to tym, że niektóre punkty szczepień, mają wypełniony po brzegi terminarz i ciężko będzie znaleźć chociażby jedno wolne miejsce. Jeśli jednak chcesz sprawdzić, czy możesz zaszczepić się w danym punkcie, istnieje na to kilka sposobów. Wybierając szczepienie we własnym mieście, oczywiście najprostszym sposobem na sprawdzenie dostępnych terminów będzie nic innego jak zadzwonienie do punktu szczepień i zapytanie. Warto również wspomnieć o powstałych stronach internetowych, które skupiają wszystkie dostępne punkty szczepień w całym kraju, a równocześnie pomagają osobom chcącym przyjąć szczepionkę znaleźć dogodny dla nich termin. Warto wspomnieć, że dane przedstawiane na tego typu stronach są aktualizowane w czasie bieżącym i pobierane z serwisu szczepień. Jedyne co należy zrobić, by sprawdzić dostępne terminy, to wybrać odpowiednie województwo na mapie. Po kliknięciu w nie rozwinie się cała lista z wypisanymi placówkami, a także wolnymi terminami jakimi one dysponują. Dodatkowo na liście pod każdą z placówek znajdują się również dokładne dane kontaktowe, a także informacje o rodzaju szczepionek jakie można tam przyjąć.

Jak zmienić termin szczepienia?

Jeśli posiadacie już zarezerwowany termin na przyjęcie pierwszej, drugiej lub trzeciej dawki szczepionki, jednak wiecie, że w tym terminie wypadł wam nieoczekiwany wyjazd, sprawy rodzinne lub chociażby spotkanie biznesowe, to warto zmienić termin szczepienia. Wówczas z naszego miejsca w punkcie szczepień, będzie mogła skorzystać kolejna osoba chętna do przyjęcia przeciwciał. Niemniej jednak jak zmienić termin szczepienia? Otóż można tego dokonać przy pomocy:

  • IKP- po zarezerwowanie terminu szczepienia, można go anulować w Koncie Pacjenta, a następnie w podobny sposób zarezerwować kolejny termin na wizytę.
  • infolinii- telefon do konsultanta pracującego na infolinii pod numerem 989, pomoże nam szybko zmienić umówiony termin szczepienia przeciw Covid. Co więcej, od razu podczas rozmowy z konsultantem, będziemy mogli wybrać kolejny termin na przyjęcie szczepionki, a także uzyskać informacje odnośnie rodzaju przeciwciał, jakie są obecnie podawane w danym punkcie.
  • punktu szczepień- najprostsza metoda to telefon bezpośrednio do punktu szczepień, w którym zarezerwowany był termin na przyjęcie szczepionki. Co więcej, bezpośrednio w punkcie szczepień możemy także umówić kolejną wizytę, o ile będą oczywiście dostępne dogodne terminy.
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments