Po co dentysta zatruwa zęba?

      Brak komentarzy do Po co dentysta zatruwa zęba?

Procedura zatrucia zęba była do niedawna zazwyczaj przeprowadzana przy leczeniu kanałowym. Na dzień dzisiejszy zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest wymagane do przeprowadzenia endodoncji. W momencie kiedy zakażony nerw jest głównym źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zęba a także przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, ażeby pacjent nie odczuwał bólu podczas oczyszczania kanału. W sytuacji, kiedy nerw zęba jest już martwy, zatrucie jednak nie jest konieczne.

Dewitalizacja jest procedurą, którą wykonuje się przy oczyszczaniu kanału, kiedy pacjent wciąż czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie przynosi odpowiednich rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, kiedy pacjent obawia się z jakichś względów normalnego znieczulenia. Bardzo często wybierany jest ten sposób zniwelowania bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W przypadku poprawnie przeprowadzonego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na pozostałe części ciała. Jednak w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach a także mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, kiedy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba a także dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments