Nawet 445 Zł Wsparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej

Nawet 445 Zł Wsparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej Rząd finalizuje prace nad programem pomocy uczniom niepełnosprawnym w sytuacji dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych. Tym jednocześnie program obejmie lata 2020-22, a jego budżet wyniesie 54 mln zł. Projekt uchwały Rady Ministrów w współczesnej myśli zaopiniuje Komisja Wspólna Poziomu i Samorządu Terytorialnego na najkrótszym posiedzeniu (obiegowym) 30 kwietnia.

Projekt uchwały rządu dotyczy dofinansowania zakupu podręczników dla niemowlęta oraz młodzieży niepełnosprawnej w następujących trzech latach szkolnych.
Z dofinansowania będzie mogła zastosować młodzież z niepełnosprawnościami, przygotowująca się w grupach ponadpodstawowych (zarówno kształcenia publiczne i pewne).
Łączna pula wsparcia wyniesie 54 mln zł, czy po około 18 mln zł rocznie, wypłacanych ze sposobów rezerwy celowej budżetu państwa.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w sytuacji dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, który zajmuje uchwalić Radę Ministrów, nie jest modny. W latach byłych był on teraz robiony na platformie przyjmowanej corocznie uchwały.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w sytuacji dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, który zajmuje uchwalić Radę Ministrów, nie jest modny. W latach byłych był on teraz robiony na platformie przyjmowanej corocznie uchwały.

Teraz przecież w klubu z ostatnim, że wysokość dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych czy ćwiczeniowych nie zmieni się, a prognozy liczby uczniów niepełnosprawnych odpowiednich do otrzymania usługi są stabilne, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło opinię o zmianie formuły programu z jednorocznej na trzyletnią – czytamy w oparciu.

Nie zamieniły się nawet kwoty wsparcia, dlatego obradujący Zespół ds. Edukacji Tradycji i Sportu Komisji Wspólnej Poziomu i Samorządu Terytorialnego nie był co do niego dłuższych ostrożności i dobrze go zaopiniował.

– Na etapie konsultacji mieliśmy małe badania i gotowości do zaproponowanych rozwiązań, tylko po ich uzupełnieniu na nowym zespole w porządku obiegowym wydaliśmy dobrą opinię – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, współprzewodnicząca zespołu.

Nazywa to, że na opracowanym na 30 kwietnia posiedzeniu KWRiST projekt zostanie uznany.

Program istotny, ale bez zmian

Projekt uchwały Rady Ministrów określa wysokość dofinansowania zakupu podręczników także do kształcenia ogólnego, kiedy również przygotowywania w urzędach, w obecnym przepisów do kształcenia specjalnego, zbliżonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego ds. oświaty i nauczenia, a jeszcze materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów niepełnosprawnych, chodzących do szkół ponadpodstawowych. Ramy czasowe? Lata 2020, 2021 i 2022.

Razem z nim dofinansowanie ma mieć:

– do 225 zł – dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w tytule umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, chodzących do szkoły specjalnej ćwiczącej do produkcji;

– do 390 zł – dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w tytule lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w niniejszym z afazją, z autyzmem,
z zespołem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego modelu, chodzących do szkół branżowych Również a II stopnia;

– do 445 zł – dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w tytule lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w niniejszym z afazją, z autyzmem, z zespołem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego modelu, chodzących do trzyletniego i czteroletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego i pięcioletniego technikum, a jeszcze klas III-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas VI-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, uczniów liceum sztuk plastycznych, klas ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas dotychczasowego liceum plastycznego prowadzonych w liceum sztuk plastycznych lub klas dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych prowadzonych w liceum sztuk plastycznych.

zobacz również Nawet 445 zł wsparcia na zakup podręczników dla młodzieży niepełnosprawn

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments