Mowa kwiatów

      Brak komentarzy do Mowa kwiatów

Lilia od zarania dziejów fascynuje damy swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, nauczycielki, jak i wybranki serca. Jednak przed wręczeniem takiego prezentu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu wyrażającego pożądanie. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem właściwym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta może, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, że jest odrobinę zbyt młoda dla obdarowującego, lub zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments