Mowa kwiatów

      Brak komentarzy do Mowa kwiatów

Orchidea wciąż zachwyca damy swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, kuzynki, nauczycielki, jak i dziewczyny. Mimo wszystko przed wręczeniem kwiatów należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoje znaczenie. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu wyrażającego zazdrość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem właściwym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest nieco zbyt młoda dla obdarowującego, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments