Mowa kwiatów

      Brak komentarzy do Mowa kwiatów

Tulipan wciąż zachwyca dziewczęta swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, cioci, nauczycielki, jak i żony. Jednak przed wręczeniem takiego prezentu należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoje znaczenie. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem kwiatu wyrażającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem idealnym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. kobieta może, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, że jest odrobinę zbyt młoda dla obdarowującego, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments