Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla wiekowym

Ministerstwo Zdrowia chce zwolnić z godzin dla starszych. Przywrócenie działalności centrów handlowych, wykonywanie usług hotelarskich, wznowienie funkcjonowania muzeów czy bibliotek, rezygnacja z tzw. godzin dla starszych również ofertę mienia z rowerów miejskich – min. takie zapisy odnalazłyśmy się w projekcie łagodzenia obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia chce zwolnić z godzin dla starszych

– W kontraktu z planowanym wprowadzeniem kolejnego etapu znoszenia ograniczeń powiązanych z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia skierowało w czwartek do codziennych konsultacji projekt prawa w współczesnej rzeczy.
– Uwagi można zgłaszać do piątku 1 maja do godz. 12.
– Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sytuacji ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w kontraktu z wystąpieniem stanu epidemii.

Uważa ono m.in. rezygnację z tzw. godzin dla starszych, możliwość czerpanie z przyłbic zamiast maseczki lub części odzieży w celu zakrywania ust i nosa, a ponadto wprowadza modyfikacji w rozmiarze przywrócenia działalności centrów handlowych, wykonywania usług hotelarskich, funkcjonowania muzeów czy bibliotek. Projekt zakłada też m.in. możliwość stopniowego wznawiania rozgrywek lig zawodowych w piłce nożnej i żużlu i mienia, po 5 maja, z rowerów miejskich.

W znaczeniu wskazano, że „zasadniczo powiela ono rozwiązania zamknięte w prawu Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r., z elementem zniesienia niektórych ograniczeń lub zakazów albo zmniejszenia skali ograniczeń”.

W projekcie zapisano, że usługi hotelarskie i noclegowe będą potrafiły stanowić dostarczane pod warunkiem, że zachowane będą jedyne zasady bezpieczeństwa. Uchylany jest zakaz dot. działalności bibliotek, archiwów i muzeów.

Po dniu 3 maja umawia się również przywrócenie ról w budynkach handlowych o wielkości sprzedaży czy usług powyżej 2000 m kw. innej niż ta, jaka stanowiła uznana na zasadzie dotychczasowego rozporządzenia, a przy założeniu, że zmniejszono grupę osób do 1 osoby na 15 m2 powierzchni, na jakiej stanowi wykonywana sprzedaż lub przyznawane są usługi. Nadal – do zniesienia będzie zakazane prowadzenie handlu detalicznego lub prowadzenia kampanie usługowej na wyspach handlowych.

Po 3 maja umawia się również przywrócenie wykonywania usług rehabilitacyjnych oraz działalności samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których podmiotem wytwarzającym jest Stary Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a ponadto lecznictwa uzdrowiskowego.

Projektowana regulacja od 4 maja zmniejsza ograniczenia w ról konieczności poddania się kwarantannie osób przekraczających możliwość w kontraktu z wykonywaniem prace zawodowych, służbowych lub handlowych w Polsce bądź w państwie sąsiadującym, a ponadto uczniów pobierających wiedzę w Polsce bądź w państwie sąsiadującym. Z wycieczki na pozycję epidemiczną nie działa to świadomości uprawiających zawód medyczny i osób dokonujących prace zawodowe, służbowe lub zarobkowe w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej.

Od dnia wpisania w bycie projektowanego rozporządzenia daje się również stosowanie z przyłbic zamiast maseczki lub części odzieży w celu zakrywania ust i nosa.

Projekt łagodzi ograniczenia odnośnie ilości osób będących w kulcie religijnym. W punktach kultu religijnego mniejszych niż 75 m kw. będzie potrafiło należeć w współczesnym samym czasie pięć osób, oprócz osób będących w wykonywaniu tego kultu.

Na mierze rozporządzenia po 5 maja dozwolone będzie mienie z rowerów miejskich.

Projekt wprowadza też zmiany, jeżeli chodzi o kwarantannę pracowników sektora transportu wodnego śródlądowego, przekraczających granicę.

zobacz również: Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments