Kwoty subwencji wszystkiej i zyski z tytułu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w liczbom kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało informację o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach wydanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z tytułu PIT, bo w kontekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach pewno się okazać, że przez jeden czas całych nie zobaczymy.

Daną o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach wydanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów dało na domowej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i części równoważącej subwencji ogólnej (dokonanie w I kwartale i układy na wszystek rok 2020), dochody JST z tytułu startu w podatku dobrym z osób fizycznych, a także wpłatach na grupę równoważącą subwencji ogólnej (dokonanie w I kwartale i układy na wszystek rok 2020).

Opublikowane przez resort dane publikujemy w sumie w obszarze „multimedia”. W kontekście wykonanego przez epidemię tąpnięcia w roli dodatkowo jego potrzebnych skutków dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na pozyskane przez nie w wczesnym kwartale dochody z PIT (w ostatnim stanie skutki ekonomiczne epidemii też nie ujawniły się w całej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), bo potrafi się okazać, że zyskanie ich na zbliżonym okresie w następnych kwartałach pewno istnieć wysoce skomplikowane, albo nawet niemożliwe.

– Tak faktycznie to, co się w tej chwili dzieje, przypomina drogę na rowerze, gdy ktoś wydaje nam patyk w przednie koło. Nagle lecimy, też nie spadliśmy, nic nas też nie boli, jednak za chwilę obecny upadek nastąpi – tak obrazowo opisywał obecną sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A zatem zachowując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w wczesnym kwartale ostatniego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy jednak dowiedzieć się, jak niebezpieczny będzie ów prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments